Wydaje mi się, że inni mnie obserwują

witam, mam 22 lata, mezczyzna, odczuwam straszny bezsens ktory splynal na moje zycie, praca ktora wykonuje strasznie mnie drazni, jednak nie mam nic innego do wyboru, przynajmniej tak mi sie wydaje, schudlem 16 kg w przeciagu roku, znajduje sie w ciaglym konfiikcie z rodzicami,uwielbiam sluchac muzyki, tylkoto mi zostalo z tego co mnie kiedys interesowalo. wydaje mi sie ze wszyscy mnie obserwuja i komentuja miedzy soba moje decyzje i ruchy (dotyczy to glownie pracy). nie wiem czy mam sie udac po pomoc do psychiatry? ponadto spozywam alkohol coraz czesciej i wiecej, to jakos pozwala mi sie uspokoic i myslec racjonalnie.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie,
Zdecydowanie powinien Pan zasięgnąć porady specjalisty. Najlepiej jeśli zgłosi się Pan do psychiatry, aby dokładniej zdiagnozować problem. Używanie, czy już nadużywanie alkoholu, nie jest dobrym rozwiązaniem. Poza możliwością uzależnienia i negatywnym wpływem na Pana ogólny stan zdrowia, alkohol nasila objawy depresyjne. Nad zmianą pracy bądź poprawie relacji ze współpracownikami też warto byłoby porozmawiać z psychologiem. Czas spędzany w pracy to znaczna część naszego życia, a brak satysfakcji czy choćby minimalnej radości z tego, co się robi może utrudniać Pana funkcjonowanie.
Pozdrawiam!