Wydłużenie przerwy o 3 dni pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Witam. proszę mi powiedzieć, co się stanie kiedy rozpocznę przyjmowanie kolejnego blistka z antykoncepcią o 3 dni później niż zazwyczaj. zapomniałam zabrać z domu a wyjechałam na 3 dni i nie mam jak załatwić sobie recepty na tabletki. Czy to będzie miało wpływ na zmniejszoną ochronę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji nie w pierwszym dniu do tego przewidzianym skutkuje zaburzeniem ochrony antykoncepcyjnej. W takiej sytuacji zabezpieczenie nie jest pewne. Poleca się wtedy stosować dodatkowe zabezpieczenie pod postacią np. prezerwatywy przez okres co najmniej 10 dni.