Wydłużenie przerwy po pierwszej dawce chemioterapii

Witam, moj tato ma zaplanowany cykl 6 chemii, odbył już pierwszą serie i zostało jeszcze 5. Po pierwszym razie dostał termin na kolejne, minelo juz 2 tyg od terminu a on nie dostal nastepnych dawek bo w szpitalu nie ma wolnego łóżka. Czy tak może być ? Czy mozna robic takie przerwy ? Skoro jest jakis plan w leczeniu to chyba nie mozna tego odwlekac prawda ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wszelkie wątpliwości dotyczące schematu leczenia proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by nie znając szczegółowych danych odpowiedzieć na pytanie czy można robić takie przerwy. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście nie powinno tak się dziać, niemniej jednak mam nadzieje ze w najbliższych dniach Tato dostanie się do szpitala. Proszę się nie obawiać pewne opóźnienie w leczeniu nie powinno mieć wpływu na efekt terapeutyczny. Ważne aby ta przerwa nie trwała za długa.