Wydłużenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a stosunek przed przerwą

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne i tydzień temu skończyłam opakowanie, wtedy doszło do stosunku, partner skończył we mnie. Na drugi dzień wystapił mi okres i trwa już 6 dni, a 8 dnia mam wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania tabletek anty. I chciałabym się dowiedzieć, czy jesli wzięłabym 9 dnia, to dalej jestem chroniona? Jest możliwość ciąży, jak 6 dni wcześniej doszło do stosunku? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bezwzględnie należy przyjąć tabletkę w 8 dni. W innej sytuacji nie będzie Pani chroniona.