Wydobywająca się maź z oka

Od przeszło 2 lat z jednego oka wydobywa mi się dziwna maż, która powoduje niewyraźne widzenie i zmusza mnie do ustawicznego pocierania oka, ale pomaga to tylko na chwilę. Odwiedziłem kilku okulistów, ale większość z nich twierdzi, że jest to zespół suchego oka i pomogą kropelki nawilżające. Pomimo ich stosowania nie ma jednak żadnej poprawy. Proszę o sugestie dokąd się udać z tą dolegliwością?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Sugeruję ponowną konsultację u okulisty, który zajmuje się zwłaszcza chorobami przedniego odcinka oka. W Pana przypadku wymagana jest ocena przyczyny zespołu suchego oka i dobranie ukierunkowanego leczenia.