Wydzielanie flegmy i gorączka przy zapaleniu oskrzeli

pobierałem przez 7 dni XORIMAX (dig. zapałenie oskrzeli) pojawiło się b.dużę wydzielanie flegmy kol.szar. Przypisano mi ponownie KLABAX . Tempertura ustąpiła ale flegma większa.Czy to może być objaw uczulenia lek lub grzybica płuc ??

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję zwiększyć ilość przyjmowanych płynów i do godziny 15 w ciągu dnia stosować syrop mukolityczny- rozrzedzający wydzielinę. Należy oczyścić drogi oddechowe. W przypadku zmiany zabarwienia plwociny lub nieustępowania objawów proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam