Wydzielina brązowa pochwy

Witam,
dziś rano zauważyłam u siebie brązowa wydzielinę do miesiączki mam jeszcze 20 dni. Wczoraj współżyłam, a wieczorem bolał mnie jajnik.
Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne 1,5 roku Nigdy wcześniej tak nie miałam. Nie wiem czy mam się czegoś obawiać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Przyczyn brązowego plamienia może być bardzo wiele. Jeśli problem się powtórzy, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa. Plamienie może być wywołane nadżerką szyjki macicy (szczególnie po stosunku), polipem, mięśniakami macicy, infekcją. Badanie ginekologiczne powinno umożliwić rozpoznanie przyczyny Pani dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie!