Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wydzielina ropna w dziąśle u dziecka

Witam.Mój synek3,5l ma dwie kulki ropne jedna nad jedynką górną dodam ,że ząbek jest z prochnicą i drugi przy czwórce.Byłam już u lekarza chirurga stomatologa i zalecił usunąć czwórkę ,która byla wcześniej rozwiercona . gdyż długotrwały stan zapalny jest niebezpieczny. A co mam zrobić gdy kulka ropna nad jedynką nie ma ujścia?Poczekać az sama sie wchlonie i znajdzie ujście?Płukać jame ustną dentoseptem czy też jedynkę mu usunąć?czy ta ropa koło czworki mogla przejśc na jedynkę?Dziekuję za odp.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Trzeba bezwzględnie usunąć obydwa zęby. W jedynce jest próchnica która doszła już do miazgi zęba i stan zapalny pojawił się w kości. Podobnie było w czwórce która została rozwiercona. Otwarcie zęba jest starą metodą nie powinno być już stosowane. Przez taki otwarty ząb bakterie z jamy ustnej wnikają bez problemu do kości i stan zapalny dalej rozwija się w kości. Tak jak Pani napisała, stan zapalny jest bardzo niebezpieczny. Ropa z czwórki nie przeszła na jedynkę, w tym zębie próchnica spowodowała stan zapalny miazgi zębowej i stąd pojawiła się ponad jedynką.

Stomatolog i członek prestiżowych organizacji stomatologicznych.
0

Witam,
taki stan świadczy o daleko posuniętym procesie zapalnym. Takie zęby należy usunąć lub jeżeli to możliwe to leczyć zachowawczo. Są stomatolodzy dziecięcy którzy są w stanie takie zapalenie opanować, lub przynajmniej uzyskać odpowiedni drenaż.
Adam Ziemlewski

0

Witam
Długotrwały stan zapalny w okolicy zęba nawet mlecznego jest niebezpieczny i należy jak najszybciej usunąć jego przyczynę. Nie zawsze jest to usunięcie zęba. Jeśli ropień nad 1-ynką nie ma ujścia (przetoki), najprawdopodobniej sam się nie wchłonie i należy jak najszybciej udać się do stomatologa w celu leczenia tego zęba. Jeżeli lekarz stwierdzi, że leczenie jest niepewne, należy podjąć decyzję o ekstrakcji. Decyzja ta zależy od stanu miejscowego.

Pozdrawiam
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy