Wydzielina ropna z krwią z zęba po leczeniu kanałowym

Witam, Miałam zakładaną plombę w górnym zębie (gdzieś z tyłu). Poprzednia dentystka wahała się nad kanałowym leczeniem i za miesiąc okazało się, że ząb strasznie bolał. Nie obyło się zatem bez kanałowego leczenia. Wkrótce okazało się, że lała się ropa i krew, więc dentystka zmieniła plombę na onlaj(?). To miało pomóc, lecz sporadycznie pojawia się krew i brzydki zapach. Czy da się wyleczyć tego zęba przy 1 wizycie? Przebywam teraz za granicą i ciężko u mnie z czasem. Pozdrawiam, Joanna S.

Witam, mam wrażenie, że chyba Pani coś nie tak zrozumiała. Onlay, jest to ostateczne odbudowanie zęba materiałem kompozytowym lub porcelaną, które wykonuje się poza ustami i następnie wkleja. Nie wykonuje się takiego uzupełnienia, jeżeli nie zostało zakończone leczenie zęba, tzn. kanały muszą być już ostatecznie wypełnione, a z tego co Pani napisała wynika, że ząb jest jeszcze w trakcie leczenia. Trudno jest się wypowiedzieć na temat jak długo będzie ono trwało nie widząc ani zęba ani zdjęcia. Niestety musi Pani znaleźć czas jeżeli rzeczywiście Pani na nim zależy i regularnie chodzić na wyznaczone wizyty. Pozdrawiam