Wydzielina surowicza po operacji przepukliny pępkowej

W ITAM WYDZIELINY SUROWICZEJ KTÓRA WYCIEKA MI Z PARU MIEJSC RANY PO OPERACJI PRZEPUCHLINY PEPKOWEJ (JESTEM POD KONTROLA LEKARSKA )I MAM NACINANY NASKÓREK LUB SKÓRE GDZIE PO TAKIM ZABIEGU WYDZIELINA WYLATUJE SWOBODNIE DZIJS NATOMIAST WYDZIELINA ZMIENIŁA KOLOR Z JASNO ZÓŁTEGO NA CIEMNOŻÓŁTY BIORE ANTYBIOTYK I MAM KASZEL NOSZE PAS I PRZYCZYMUJE RANE GDY KASZLE CZY ZMIANA ZABARWIENIA MOZE SWIADCZYC O DALSZYCH KOMPLIKACJACH STRASZNIE SIE BOJE BO JESTEM OSOBA Z POWAZNA OTYŁOSCIA

Taka wydzielina może świadczyć np. o nietolerancji szwów podskórnych ( tzw. rozpuszczalnych ) .Zmiana gęstości i zabarwienia może świadczyć o np. zainfekowaniu tej wydzieliny zwłaszcza jeśli byłby wokół odczyn zapalny ( zaczerwienienie ) , ból . Otyłość może sprzyjać cukrzycy a cukier jest pożywką dla bakterii - warto kilkakrotnie wykonać badanie cukru w surowicy krwi lub krzywą cukrową . Jeśli lekarz zdecydował się na antybiotyk to uznał istnienie infekcji. Sam antybiotyk nie zlikwiduje jednak infekcji - należy dezynfekować i czyścic rany lub pokusić się o usuniecie szwów podskórnych. Proszę się nadmiernie nie obawiać , najczęściej niczemu to nie grozi jedynie przedłuża terapię

Myślę, że jeśli jest Pani pod stałą kontrolą lekarską, stosuje się do zaleceń, jest w trakcie antybiotykoterapii nic groźnego nie powinno się dziać mimo zmiany zabarwienia wydzieliny. Ale oczywiście należy jeszcze udać się na kontrolną wizytę lekarską, aby lekarz sam ocenił tą wydzielinę.