Wyginanie się 3-miesięcznej córki

witam,mam 3-m coreczke, w czasie porodu miala 2 razy spade tetna,po drugich szczepieniach zaczela robic sie sztywna i sie wyginac,doszly problemy ze spaniem.czy to wnm?jestem w londynie i twierdze ze tutejsi lekarze to konowaly, bo zbyli mnie tekstem baby happy.a ja widze ze jest inaczej, mala sie wygina ze boje sie ze jej peknie kregoslup,nerwowo spi.niebawem wracam do pl ze wzg.na coreczke.czy 2-3 tyg nie pogorsza jej stanu?czy bedzie sie normalnie rozwijac?.czy to blad lekarza, jesli mala miala niedotlenienie przy porodzie, ze nie poinformowal mnie abym obserwowala dziecko pod katem WNM, czy powinna pojsc informacja do przychodni apropos szczepien, ze powinny byc w wiekszych odstepach czasu?

Milena Lubowicz

Żeby stwierdzić czy to wzmożone napięcie mięśniowe dziecko powinno być zbadane przez pediatrę, a najlepiej przez neurologa lub lekarza rehabilitacji. Spadek tętna nie musi od razu oznaczać niedotlenienia, gdyż to rozpoznaje się po stanie dziecka po porodzie oraz po wynikach z krwi pępowinowej. Adnotacje odnośnie szczepień dokonuje neurolog. 2-3 tygodnie nie zmienią stanu dziecka, ale proszę po powrocie niezwłocznie skonsultować córeczkę ze specjalistą, gdyż możliwe, że konieczna będzie rehabilitacja.
Pozdrawiam