Wyginanie się i przewracanie na boki u dziecka w czasie snu

Witam.Mój półroczny synek od kiedy się urodził nie przespał żadnej nocy całej. Pierwsze 3 miesiące miał kolki,które minęły. Teraz ma 6 miesięcy i od kilku tygodni budzi się w nocy (czasami nawet co godzina)kręci się,przewraca na boki,wygina i popłakuje.Kiedy biorę go na ręce wygina się ale po kilku chwilach się uspakaja(czasami uspakaja go pierś,ale nie mogę go karmić co godzina). Nie jest głodny a brzuszek ma miękki. Poza tym jest uśmiechniętym dzieckiem,rozwija się prawidłowo.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli dziecko w ciągu dnia jest pogodne i nie obserwuje Pani żadnych niepokojących objawów nie ma powodów do zmartwień. Taki jest jego urok. Oczywiście zaburzenia snu mogą wynikać z wielu rzeczy, jednak w tym przypadku najprawdopodobniej dziecku jest niewygodnie, za zimno, za ciepło itp.