Wygląd diety przy chorobie Hashimoto

Witam, Choruję na chorobą Hashimoto (przebiegająca pod postacią niedoczynności tarczycy), dodatkowo nietoleruję glutenu i laktozy. Jak powinna wyglądać moja dieta? Gastrolog kazał mi przejść na dietę wegańską. Czy przy takich restrykcjach mogę spożywać soję?

Przy nietolerancji glutenu i laktozę powinna być Pani na diecie bezglutenowej i bezlaktozowej, nie ma natomiast konieczności wyłudzania z diety mięsa i ryb słodkowodnych . Laktozę jest rozkładana w procesie fermentacji, czyli nie można pić mleka słodkiego, ale kefiry, jogurty, twarogi mogą być składnikiem PNi diety pod warunkiem, że nie jest Pani uczulona na białko mleka krowiego