Wyhodowano florę fizjologiczną skóry

Witam Mam 18 lat i jestem mezczyzna. Zrobilem sobie badania na tradzik ktory meczy mnie od dluzszego czasu, dokladna nazwa badania to Posiew tlenowy ze zmian skórnych (jest to badanie w celu wykrycia bakterii). Wynik badania brzmi: "Wyhodowano florę fizjologiczną skóry". Co to oznacza, jak to interpretowac? Mam jakas bakterie czy to wina hormonow? Z gory dziekuje za odpowiedzi

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Flora fizjologiczna to taka, która ma prawidłowo znajdować się na naszej skórze.