Wyjaśnienie badania MR kręgosłupa
Witam, czy moge porosic o pomoc w wyjasnieniu badaniu MR: -krazek miedzykregowy L5-s1 ma uszkodzona strukture, widoczne jest obnizenie intensywnosci sygnalu w czasie T2 jako wyraz jego odwodnienia -wysokosc k.m. L5-S1 jest obnizona -wypuklina nawrotowa tylna dokanalowa, centralno - lewostronna k.m. L5-S1 uciska worek opony twardej i modeluje lewy korzen S1, uwypuklony do kanalu kregowego k.m. L4-L5 -na poziomie fenestracji w kanale kregowym po lewej stronie sa zmiany bliznowate lewego korzeniaS1

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność dość zaawansowanych zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga.