Wyjaśnienie opisu badania radiologii klasycznej kręgosłupa

proszę o wyjaśnienie opisu badania radiologii klasycznej. Kręgosłup Th .Pogłębiona fiziologiczna kifoza Th. Wysokość członów kręgowych i przestrzeni m-kręgowych zachowana .Zaostrzenia zwyrodnieniowe krawędzi trzonów kręgowych. Kręgosłupa L-S bez wyrażnych zmian urazowych. Fiziologiczna lordoza L zachowana.Bardziej poziome ustawienie oraz niespojenie łuków kości krzyżowej.Obniżeniem przestrzeni m-kręgowej L5-S1 w tylnej części.Wysokość trzonów kręgowych zachowana.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność patologii o charakterze zwyrodnieniowym czyli o wykładnikach choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Nie uwidoczniono konfliktu ze strukturami nerwowymi w obrębie kręgów. Obecny stan nie stanowi zagrożenia dla zdrowia jednak wskazane jest odpowiednie zadbanie o swój kręgosłup. Warto skorzystać z pomocy rehabilitanta.