Wyjaśnienie wniosku z rezonansu kręgosłupa lędźwiowego z kontrastem
Proszę o wytłumaczenie mi wniosku z rezonansu kręgosłupa lędźwiowego z kontrastem cytuję: przebudowa kręgosłupa typowa dla szpiczaka mnogiego ze złamaniem trzonów L2, L4 i L5 z całkowita przebudową tego ostatniego oraz prawdopodobnie zmianami w zakresie opon odcinka L-S

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Wynik może sugerować obecność choroby zwanej szpiczakiem mnogim. Wymagana jest dalsza diagnostyka i konsultacja u lekarza prowadzącego.