Wyjaśnienie wyniku histopatologicznego po usunięciu guzka z piersi

Proszę o wyjaśnienie wyniku histopatologicznego (wycięcie guzka z lewej piersi) Makroskopowo: fragment tkankowy piersi lewej o wym: 6x4,5x3cm, na przekroju w miejscu oznaczonym nitką znajduje się białawe zgrubienie tkanki nie tworzące guzka z torbielką średnicy 0,5cm. Mikroskopowo: tkanka tłuszczowo-gruczołowa z drobnymi torbielami oraz ogniaska metaplazji apokrynowej.

Zmiana łagodna, zmieniony mastopatycznie miąższ piersi, bez obecności raka. Nie ma powodu do obaw. Jeśli w najbliższej rodzinie nie było przypadków raka piersi, to wystarczą kontrolne badania obrazowe co 1-2 lata.