Wyjaśnienie wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa 67-latki

Proszę o KONKRETNE wyjaśnienie (WYRAZÓW) które wystąpiły u mnie w rezonansie. CO TO SĄ: Wypukliny krążków międzykręgowych i worek oponowy 2. CO OZNACZA: odwodnienie krążków 3. CO OZNACZA: Przebudowa kostna typu Modic II 4. CO OZNACZA: Nieprawidłowa tkanka siodła tureckiego i górnej powierzchni stoku). Proszę mi nie pisać że wymagam konsultacji lekarskiej i dalszych badań bo to doskonale wiem!!! PROSZĘ O DOKŁADNE I KONKRETNE WYJAŚNIENIE TYCH NIEZNANYCH MI WYRAZÓW !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pretensje w tym momencie nie są na miejscu. Wpuklina krążka to inaczej jego przepuklina czyli wypadniecie poza obrys trzonu kręgu. Worek oponowy to przedłużenie opon mózgowych tych co odkrywają mózg w rdzeniu. Przebudowa kostna i odwodnienie to zmiany pochodzenia zwyrodnieniowego. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.