Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyjazd w tropiki a borelioza

Witam, Leczę się na boreliozę. Rumien w lipcu, 24.09 western B. IgM dodatni,od 24.09 dopiero antybiotyk, od 15.10 leczenie 3 antybiotykami. Plus suplementy, czystek, dieta przeciwgrzybicza i dobry probiotyk. Leczenie ma potrwać 3 m-ce. Czuję sie dobrze. Tylko mam lekkie stany podgorączkowe. W listopadzie mam zaplanowany wyjazd na Dominikanę na prawie 3 tygodnie. Lekarz kazał odstawić tylko doxy. Zostają klabax i zamur. Czy powinnam zrezygnować z wyjazdu, czy w tropikach moge poczuć sie gorzej?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Pogorszenie stanu zdrowia może nastąpić zarówno w tropikach jak i w Polsce - nikt nie jest w stanie tego do końca przewidzieć. Jeśli zdecyduje się Pani na wyjazd, należy pamiętać o zaopatrzeniu w odpowiednią ilość leków, skonsultować się z lekarzem medycyny tropikalnej w celu konsultacji przedszczepiennej jak również wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy