Wykonanie badania poziomu hormonów LH i FSH w 1. dniu cyklu

Pani Doktor poleciła mi zrobić badanie hormonów LH i FSH między 1. a 3. dniem cyklu. Zrobiłam je 1. dnia. Teraz wszędzie czytam, że najlepiej je robić 3. dnia, ew. 2. lub 4. Czy mój wynik będzie miarodajny? A może obniżony lub odwrotnie? Dodam, że chodzi o diagnoze PCOS. Czy stosunek między tymi dwoma hormonami równy 1,21 wyklucza lub potwierdza ostatecznie PCOS? Wiem, że normą jest stosunek równy 1, a równy 1,5 świadczy właśnie o zespole. Mi wyszedł pomiędzy, dlatego nie wiem co myśleć.

Badania najlepiej wykonać między 3a5 dniem cyklu, można też w2dniu. Prawidłowy stosunek LH/FSH nie wyklucza PCOS, gdyź na zespół ten składa się kilka czynników, a ten stosunek nie należy do decydujących