Wykonanie testów na obecność narkotyków u męża

witam serdecznie, moze zaczne od tego ze tak mysle ze moj maz bierze narkotyki ma bardzo duzo objawow tych co wycytalam na stronie np narkomania robila mu pare testow z pateki na rozne narkotyki jednoczesnie ale nic nie wykazalo czy jak pojde do lekarza rodzinnego to on zgodzi sie wypisac skierowanie do laboratorum na badanie krwi . bo we krwi utrzymuja sie dluzej tak mysle prosze mi powiedziec czy sie utrzymoja dluzej niz w moczu i gdzie mozna je zrobic czy moge je zrobic prywatnie itd

Witam,

Proponuję raczej porozmawiać z mężem, niż bez jego wiedzy wykonywać na nim testy. Być może jakiś lekarz zgodzi się na takie skierowanie, ale jest to co najmniej wątpliwe etycznie. Jeśli chodzi o to, gdzie robi się takie badania, to już kwestia laboratorium i zasięgnięcia informacji właśnie tam.

Pozdrawiam

Witam. Jeżeli wynik badania moczu jest ujemny nie ma potrzeby wykonywać oznaczenia z krwi (to badanie bowiem jedynie określa ilościową zawartość danej substancji). W Polsce jest zaledwie kilka laboratoriów np. przy zakładach medycyny sądowej, które oznaczają większość substancji narkotycznych. Na rynku dostępne są również takie substancje psychoaktywne np. dopalacze, których zawartości nie da się określić za pomocą zwykłych testów (oznaczają je ww. laboratoria).

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Wątpię, aby jakikolwiek lekarz poszedł na to, by bez zgody męża zlecić badanie jego krwi. Jest to nieetyczne i niezgodne ze standardami. Lepszym wyjściem będzie po prostu poruszyć ten temat w trakcie ROZMOWY z mężem. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Często objawy występujące po zażyciu środków psychoaktywnych można pomylić z zupełnie innymi dolegliwościami. Przede wszystkim warto byłoby porozmawiać z mężem o swoich podejrzeniach. Być może szczera rozmowa rozwieje Pani wątpliwości.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska