Wykonanie testu bHCG po miesiączce

Czy w badaniu beta hcg może się zdarzyć błąd? Zrobiłam dwa badania po 13 dniach oraz 29 dni później. Czy zrobienie testu dwa dni po okresie nie wpływa na wynik? Wynik był ten sam, poniżej jednej dziesiątej. Czy mogę być spokojna i wykluczyć ciążę? Bardzo się denerwuję, mam wrażenie, że brzuch mi trochę urósł. Cała sytuacja miała miejsce dziesięć tygodni temu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o ciążę. Obaw wyniki negują obecność ewentualnej ciąży.