Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wykonywanie ćwiczeń na skoliozę

Witam, mam 18 lat i około 2 lat temu pierwszy raz zgłosiłam się do lekarza z powodu problemów z kręgosłupem. Lekarze mówili mi, że mam skolioze ( nie wiem jakiego typu) i że moje kręgi się zapadają. Dwóch lekarzy wypisało mi 7 dniową rehabilitację. Aktualnie nie stosuję żadnej rehabilitacji, gdyż ostatni lekarz stwierdził, że młodej osoby nie powinno się leczyć. Czy powinnam sama wykonywać jakieś ćwiczenia? Czy chodząc na w-f mam jakieś ograniczenia, których ćwiczeń nie powinnam wykonywać?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Skrzywienia kręgosłupa zwane skoliozami nie następują w krótkim czasie, wręcz przeciwnie tworzą się przez lata na skutek przebywania w nieprawidłowych pozycjach. Podobnie długo trwa likwidacja tego typu schorzeń. Niestety, ćwiczenia skolioza trzeba wykonywać regularnie i długo. Gimnastyka korekcyjna kręgosłupa bywa długa, trudna, a nawet bolesna. Wszyscy, którzy mają tego typu problemy muszą uzbroić się w cierpliwość i nastawić na długotrwałą pracę. Pracę, którą trzeba wykonać, jeśli nie chce się nasilić występujących już problemów. Najlepsze są ćwiczenia w pozycji leżącej. Warto unikać przeciążeń kręgosłupa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy