Wykrycie 4 nerek u noworodka

Witam bratowa urodziła córeczkę. Wykryto u niej 4 nerki czy to coś poważnego i co ma dalej robić. wiem tylko że dostanie skierowanie do specjalisty i nic więcej.Proszę o opisanie tej choroby. Dziękuję

Małgorzata Panek

Nerki nadliczbowe są wadą anatomiczną nerek. Jeśli ich funkcja jest prawidłowa, nie wymagają leczenia, a jedynie obserwacji lekarza specjalisty.
Należy ze skierowaniem udać się do nefrologa dziecięcego. On wykona niezbędne badania i obejmie dziecko opieką specjalistyczną.
Pozdrawiam