Wykrycie guza a mammografia

Wykrylam guz piersi.Jest duzy.Zalecaja zrobic badanie mamografi.Jestem temu przeciwna.Wiem ,ze mamografia jest szkodliwa.Jakie inne badania moge wykonac by mozna bylo stwierdzic co to jest za guz??/

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mammografia nie jest szkodliwa. Jest to badanie jak USG, bez naruszania ciągłości skóry. Jeżeli jednak jest Pani przeciwna do mammografii pozostaje biopsja.