Wyleczenie zaburzeń lękowych

dzień dobry, ja mam tylko jedno konkretne pytanie. Czy zaburzenia lękowe da się wyleczyć? Nic więcej nic mniej... Przekopałem wiele stron o tym schorzeniu i nie znalazłem żadnych konkretów. Jeden pisze, że wyzdrowiał ale bierze leki, drugi, że psychoterapia uczy radzić sobie z atakami - czyli wnioskuję, że nadal je ma.. Jaka jest prawda? Jeżeli leki mi pomogą to wole je jeść do końca życia niż męczyć siebie i rodzinę tą przeklętą nerwicą. Pozdrawiam ciepło Paweł

Dzień dobry,

Tak, można wyleczyć.
Jeżeli ma Pan pomysł brania leków do końca życia - to proszę sobie również poczytać o długotrwałych skutkach ich stosowania.
A jeżeli chce Pan podjąć leczenie, które w przypadku zab. lękowych jest podstawowe (tj.psychoterapia) - to w internecie może Pan znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

tak.zapraszam na skypa.same leki nie wylecza.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza