Wyłyżeczkowanie przy mięśniaku macicy

Witam. Mam 55 lat. W czasie badania USG wykryto mięśniaki macicy. Dostałam skierowanie na wyłyżeczkowanie jamy macicy. Jaki jest czas najlepszy na ten zabieg? Nie miesiączkuję już regularnie..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma odpowiedniego czasu na zabieg abrazji czyli łyżeczkowania. Chciałbym jednak nadmienić , że obecność mięśników macicy może powodować krwawienia co z pewnością nie jest korzystne. Warto poddać się więc temu zabiegowi.