Wymaz z gardła u dziecka

Witam ;ponownie. Tak jak Pan radził zmieniłam lekarza jesteśmy umówieni na zabieg, dziecko nie słyszy już na lewe ucho. Ale zrobiłam tez wymaz z gardła i oto wynik: wyhodowany drobnoustrój H. influenzae (Ampicylina, Amoxycylina, Cefuroksym,Trimethoptim/Sulfametoxazole)świadczy o nosicielstwie. Nie zaleca się stosowania antybiotykoteriapia. Czy dziecko może mieć zabieg jak jest ta bakteria? Czy on zaraził się w przedszkolu ta bakterią? Rok temu robiłam wymaz i było czysto.

Milena Lubowicz

Nie można wykluczyć, że dziecko zaraziło się w przedszkolu. Nosicielstwo nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu.
Pozdrawiam