Wymiana mostu na pełnoceramiczny z powodu posmaku w ustach

Witam, mam od kilku lat most na podbudowie metalowej,muszę go wymienić z powodu odczuwania dyskomfortu gdyż czuję dziwny posmak w ustach przy szczotkowaniu zębów jest on wyrazniejszy, myślę o moście pełnoceramicznym a moje pytanie czy zdjęcie mostu boli i czy most pełnoceramiczny rozwiąże mój problem z dziwnym posmakiem w ustach może ja mam alergie na metal? dodam iż mam już go ok 8 lat. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Zdjćc most można 1)rozcinając go (jeśli oszlifowane zęby są żywe i obawiamy się, bólu zabieg można wykonać w znieczuleniu) 2)zbić specjalnym narzędziem (zbijakiem).

Jeśli chodzi o posmak w ustach to być może nie jest to związane z mostem, jeśli zostanie wykluczone drożdżakowe zapalenie jamy ustnej, to warto by było udać się do lekarza rodzinnego aby zlecił badana (koniecznie proszę o tym metalicznym posmaku powiedzieć).
Jeśli jednak posmak, po przebadaniu, związany był z mostem, który Pani ma to wymiana na pełnoceramiczny powinna rozwiązać problem.