Wymiary ciała a praca fizyczna

Mam 19/20 lat,170 cm wzrostu,waga to 53 kg.W talii 88 cm,w biodrach 70 cm.Pracuje fizycznie,ciągle w ruchu.Budowa ciała raczej grubokoścista,dośc duża budowa klatki piersiowej(żebra),biust mały.Czy mam nadwage/niedowage?Czy taka waga,wymiary przy wzroście są zdrowe?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawione wartości wzrostu , wagi oraz wieku wskazują na: w przypadku kobiety wagę prawidłową, w przypadku mężczyzny niedowagę. Najprawdopodobniej mam przyjemność odpisywać na pytanie Pani więc BMI w tym przypadku mieści się w normie dla wieku. Pozostałe wymiary także są w normie.