Wymiary dziecka w 11 tygodniu ciąży

Wg ostatniej miesiączki (22.08) jestem w 13 tyg ciąży. Badanie USG miałam wykonywane 8.11 i niby wszystko ok, ale to moja pierwsza ciąża i chcę mieć pewność, a mój ginekolog nie jest zbyt rozmowny.
CRL wyszło 39mm, czy to odpowiedni wymiar na ten tydzień ciąży?

Dodam, że widziałam bijące serduszko i intensywnie się ruszało, rączki i nóżki były non stop w ruchu:) Jednak ciągle mnie niepokoją te wymiary.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Podczas badania przypadał 11 tydzień ciąży i tak również wyliczył aparat usg więc to eis pokrywa ze sobą.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wymiar Pani dziecka odpowiada początkowi jedenastego tygodnia ciąży. Dlatego taki wiek ciąży został oszacowany przy okazji badania USG. Jeżeli lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń co do rozwoju maluszka, to najprawdopodobniej doszło u Pani do przesunięcia owulacji, która musiała mieć miejsce w 4, zamiast dwóch tygodni od daty miesiączki. Dlatego faktyczny wiek ciąży jest o te dwa tygodnie mniej zaawansowany, niż by to wynikało z daty miesiączki. Mam nadzieję, że doczeka Pani szczęśliwego rozwiązania, czego serdecznie życzę.

Pozdrawiam!