Wymiary macicy a szansa na zajście w ciążę

Witam, Mam pytanie czy z takimi wymiarami macicy mam szanse na zajscie w ciaze i jej donoszenie? wiek 29 lat, nigdy nie rodzila trzon macicy mały, w przodozgięciu, o wymiarach AP- 24 x 32 x 32 mm Bede ogromnie wdzieczna za odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wymiary macicy są bardzo zróżnicowane. Największa długość macicy, u kobiety która jeszcze nie rodziła wynosi przeciętnie 7,5 cm, szerokość w obrębie trzonu 3,5-4 cm, największa grubość 2,5 -3 cm. Przeciętna długość szyjki macicy to 2-4 cm. Grubość endometrium zmienia się w zależności od dnia cyklu od kilku do kilkunastu milimetrów. Przodozgięcie macicy nie jest ani powodem niepłodności ani niemożności zajścia w ciążę.