Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymiary płodu w 23 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 23 tygodniu ciąży, na ostatniej wizycie usg w 20 tc od lekarza dostałam karteczke z "wymiarami " mojego syna zastanawiam sie czy wszystko jest ok czy dziecko nie jest za małe, podaję wymiary: BPD-4,37** EFW-254** OFD-5,45** HC-15,49** AC-13,09** FL-2,89 Lekarz nic nie mówił szczególnego dlatego się martwie:( Dodam, że badania z 16 tc wypadły nastepujaco BPD-3,02** HC-10,02** AC-8,58** FL-1,58** CRL-8,50** Dziękuje bardzo za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Co to jest menopauza?

Menopauza to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Nazywany jest również przekwitaniem. Pojawia się najczęściej u kobiet po 50 roku życia. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o menopauzie.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przedstawione wyniki pomiarów poszczególnych zmiennych znajdują się nieznacznie poniżej normy. Podobna sytuacja miała miejsce w 16tc. Najważniejsze jest jednak czy lekarz nie zauważył niczego podejrzanego u dziecka. Być może '' taki jego urok". Proszę pamiętać iż uwarunkowania genetyczne co do wzrostu także mają tu znaczenie. Jeżeli Państwo nie jesteście bardzo wysocy to dziecko z pewnością także nie będzie wysokie. Warto jednak być pod stałą kontrolą lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Szanowna Pani pytania dotyczące biometrii i dobrostanu płodu po wykonanym badaniu USG zadaje się lekarzowi wykonującemu badanie diagnostyczne.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy