Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymiary prostaty po radioterapii

Mam pytanie czy prostata o wymiarach 42x41x40 to powód do niepokoju ,jestem 4 miesiące po radioterapii ,natomiast PSA wynosi 0,07
MĘŻCZYZNA, 74 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Zelaży to od wcześniejszych jej wymiarów. Trudno jest mi to ocenić jednoznacznie bez znajomości wcześniejszego przebiegu leczenia.

0
Rafał Stando
20 poziom zaufania

Zmniejszenie objętości gruczołu krokowego nie jest celem samym w sobie, jeśli chodzi o radykalną radioterapię w przypadku raka. Oczywiście prostata może zmniejszyć swoje rozmiary, może ulec zwłóknieniu, "stwardnieniu", wyczuwalnemu głównie w badaniu per rectum. Do skuteczności leczenia służy natomiast głównie i w zasadzie jedynie, pomiar stężenia PSA całkowitego we krwi. W pana przypadku poziom ten kształtuje się na niskim poziomie - 0.07 ng/ml. Świadczy to o dobrej odpowiedzi na leczenie, chociaż brakuje szczegółowych informacji, takich jak to, czy był pan operowany, czy jest to pierwsze leczenie, jakie pan otrzymał w związku z rozpoznaniem, czy przyjmuje pan leki hormonalne i jak długo? Tak czy inaczej - na podstawie przedstawionych danych należy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że odpowiedź na leczenie jest dobra. W razie wątpliwości proszę jednak zapytać prowadzącego leczenie radioterapeutę, który posiada pełną wiedzę na temat pana choroby.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy