Wymioty a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam! We wtorek przyjęłam 17 tabletkę z blistra, o zwykłe porze tj. 20.50. O godz. 1.30 w nocy wymiotowałam. Rano o 8.10 przyjęłam tabletkę z dodatkowego blistra, a pozostałe przyjmuję o zwykłej porze. Czy istnieje ryzyko obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej? Pozdrawiam Anna.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie tabletka antykoncepcyjna wchłania się do 4 godzin od przyjęcia ,w zaistniałej sytuacji nie ma ryzyka zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej .