Wymioty, apatia, zaparcia, oczopląs, niskorosłość i sucha skóra u 2-latka po operacji torbiela pajęczynówki

Mamy synka za 2 tygodnie kończy 2 lata, Szymon jest po przebytej operacji torbiela pajęczynówki,odciagany byl plyn i zrobione przeloty zeby nie robiło się ciśnienie(ucisk na mózgu),po 2 mieś. Miał kontrolę(rezonans), i było ok teraz trafiliśmy do szpitala z przyczyn podobnych jak przed operacją wymioty apatia brak kupy 7 dni, temp 36.5 co zje to oddaje oczoplas niskorosłość 78cm 8,4kg srebrno siwe lamliwe wolno rosnace wlosy i sucha skura,miedź w normie, metabolizm wykluczony ciągle igły i płacz

Nie można na podstawie szczątkowego wywiadu w tak poważnej sprawie jednoznacznie doradzić,nie mówiąc o rozpoznaniu.Przypuszczam że synek miał założona zastawkę i nastąpiła jej niedrożność stąd kolejna operacja.
Na podstawie lakonicznego wywiadu rozumiem ,że dziecko nie rozwija się prawidłowo i nie udało się ustalić do tej pory przyczyny pomimo rozległej diagnostyki.
Tak się często zdarza w chorobach neurologicznych,( NIESTETY) ze dopiero ewolucja objawów ,pojawienie się nowych może zasugerować specjaliście rozpoznanie.
W każdej takiej sytuacji warto udać się po poradę do doświadczonego genetyka-skierowanie lek.POZ.
Ponieważ dziecka nie badałam nie mogę ewentualnie sugerować w jakim kierunku ma być badanie -czasami na podstawie wywiadu,badania klinicznego i badań dodatkowych wysuwamy taką sugestie co ułatwia diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia dla synka