Wymioty, biegunka i sile bóle brzucha u rodziny

Mój ojciec wczoraj wymiotował i miał biegunkę. Jest też osłabiony. Wcześniej jednorazową biegunke miała mama, mnie i siostrę bolał brzuch (dość mocno). Czy to ta sama choroba i dlaczego reagujemy różnie?

Milena Lubowicz

Być może jest to infekcja wirusowa, którą przechodzą wszyscy Państwo lub niewielkie zatrucie pokarmowe po jakimś zjedzonym przez wszystkich produkcie. Każdy reaguje zależnie od możliwości swojego organizmu- zawsze biegunki gorzej znoszą małe dzieci i osoby starsze. Gdyby u kogokolwiek objawy się nasiliły lub dołączyły się niepokojące objawy proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam