Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty, biegunki i ból brzucha z prawej strony

Witam. Niepokoją mnie wyniki badań krwi. Mam 19 lat, jestem kobietą. W czerwcu miałam robioną morfologię i właściwie wszystkie wyniki były dobre, choć plt wynosiło 394,0 G/l. 2 dni temu miałam zleconą kolejną morfologię i o to moje wyniki: OB - 8, WBC - 15,4, RBC - 4, 63, HBG - 15,1, HCT - 44,6, MCV - 96, MCH - 32,5, MCHC - 33,8, PLT - 443. Obraz krwi obw. mikroskopowo: neutr. pał 2%, neutr. podz.79% , eoz.1%, limf.18%. Poza tym od półtora roku codziennie boli mnie brzuch z lewej strony (przyczyny ze strony ginekologicznej zostały wykluczone), od tego czasu również często występują u mnie wymioty oraz biegunki. Wielokrotnie mam stany podgorączkowe, a niekiedy temperatura dochodzi do 40 stopni C, bez żadnej infekcji. Bardzo proszę o interpretację wyników oraz udzielenie porady, czy należy zgłosić się z tymi wynikami do lekarza. Jeżeli tak, to jakiego? Dziękuję.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Genetyczne uwarunkowanie czerniaka

Jakie są genetyczne uwarunkowania czerniaka? Czy ten nowotwór skóry jest dziedziczny? Na ten temat wypowiada się dr Zbigniew Żurawski, chirurg onkolog.

Lek. Magdalena Kowalska
70 poziom zaufania

Witam!

Same wyniki i opis Pani dolegliwości, są niejodnoznaczne, więc niemożliwe jest bez badania i dalszej diagnostyki powiedzieć, czym to jest spowodowana.

Na pewno tak długo trwające tego typu dolegliwości nie są normą i potrzebna jest dalsza diagnostyka. Myślę, że w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę choroby związane z przewodem pokarmowym, dlatego byłaby wskazana wizyta u gastroenterologa. Oczywiście potrzebne jest najpierw skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Dlatego proponuję nie zwlekać i udać się do lekarza rodzinnego, który po przebadaniu Pani, będzie miał bardziej całościowy obraz i z pewnością pokieruje dalszą diagnostykę.

Lekarz w Klinice Neurologii i Epileptologii w Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy