Wymioty, biegunki i ból brzucha z prawej strony

Witam. Niepokoją mnie wyniki badań krwi. Mam 19 lat, jestem kobietą. W czerwcu miałam robioną morfologię i właściwie wszystkie wyniki były dobre, choć plt wynosiło 394,0 G/l. 2 dni temu miałam zleconą kolejną morfologię i o to moje wyniki: OB - 8, WBC - 15,4, RBC - 4, 63, HBG - 15,1, HCT - 44,6, MCV - 96, MCH - 32,5, MCHC - 33,8, PLT - 443. Obraz krwi obw. mikroskopowo: neutr. pał 2%, neutr. podz.79% , eoz.1%, limf.18%. Poza tym od półtora roku codziennie boli mnie brzuch z lewej strony (przyczyny ze strony ginekologicznej zostały wykluczone), od tego czasu również często występują u mnie wymioty oraz biegunki. Wielokrotnie mam stany podgorączkowe, a niekiedy temperatura dochodzi do 40 stopni C, bez żadnej infekcji. Bardzo proszę o interpretację wyników oraz udzielenie porady, czy należy zgłosić się z tymi wynikami do lekarza. Jeżeli tak, to jakiego? Dziękuję.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Same wyniki i opis Pani dolegliwości, są niejodnoznaczne, więc niemożliwe jest bez badania i dalszej diagnostyki powiedzieć, czym to jest spowodowana.

Na pewno tak długo trwające tego typu dolegliwości nie są normą i potrzebna jest dalsza diagnostyka. Myślę, że w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę choroby związane z przewodem pokarmowym, dlatego byłaby wskazana wizyta u gastroenterologa. Oczywiście potrzebne jest najpierw skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Dlatego proponuję nie zwlekać i udać się do lekarza rodzinnego, który po przebadaniu Pani, będzie miał bardziej całościowy obraz i z pewnością pokieruje dalszą diagnostykę.