Wymioty, gorąca główka i dreszcze po zaszczepieniu ostatnią dawką szczepionki 5w1 u 15-miesięcznego dziecka

Witam, w dniu dzisiejszym zaszczepiłam dziecko , które ukończyło 15 miesięcy ostatnim cyklem szczepionek skojarzonych 5w1. pod wieczór ok 17 godziny dziecko zaczęło wymiotować mieć gorącą główkę i wypieki na policzkach. Po kąpaniu wieczornym wychodząc z wody dostało dreszczy dosyć silnych, które mnie jako matkę wystraszyło strasznie. pozdrawiam Kasia K.

Milena Lubowicz

Zdarza się, że dzieci gorączkują po szczepieniu. Należy wtedy podać paracetamol w dawce 10-15 mg/kg masy ciała. Dreszcze najprawdopodobniej są właśnie skutkiem podwyższonej temperatury ciała.
Pozdrawiam