Wymioty i częste oddawanie stolca u dziecka

Witam, z tej strony mama Karola Mam takie pytanie, syn od wczoraj dość często robi kupki mocno tez ulewa powiedziałabym nawet ze chlusta ogólnie jest radosny nie ma gorączki zachowuje sie dość normalnie jednak martwią mnie te ,,wymioty" i dość częste kupki z którymi do tej pory miał problemy. Kupki sa raz zoltawe raz zielonkawe.Czy to jest cos poważnego czy powinnam sie gdzies jeszcze dzis udać czy czekać do jutra

Milena Lubowicz

Przede wszystkim nie podała Pani wieku dziecka. Być może dolegliwości te są manifestacją infekcji wirusowej tzw: grypy żołądkowej. Jeżeli dziecko jest w stanie ogólnym dobrym, jest pogodne, nie gorączkuje, może Pani poczekać do jutra z wizytą u lekarza.
Pozdrawiam