Wymioty i dreszcze u 5,5-letniego dziecka

Dobry wieczor synok godz temu zaczol wymiotowac teraz pojawily sie dreszcze co mam robic syn ma 5,5 roku
Milena Lubowicz

Na pewno należy dziecku zbić temperaturę- skoro wymiotuje lepszy będzie czopek. Na wymioty podawać letnie picie małymi łyczkami. Gdyby dołączyły się inne niepokojące objawy lub nie było poprawy proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam