Wymioty i płaczliwość u 3,5-latki

Jestem mama 3,5 łatki.od września poszła do przedszkola.rano płacze,wymiotuje,nie chce iść.w p-lu płacze,siedzi sama przy stoliku i nie bawi się z dziećmi.płacze przez cały pobyt z przerwami 5 minutowym i.w nocy budzi się kilka razy z płaczem i wymiotuje.ciągle mówi ze nie chce iść do p-la.teraz zaczeła się moczyc.co kilka minut pyta się czy jutro nie pójdzie do przedszkola.tłumacze jej,czytam książeczki o p-lu,bawimy się zabawkami w przedszkoli leżakowanie i nic nie pomaga.co robić? Wypisać ja?

Milena Lubowicz

Widać, że jest to dla dziecka duży stres, z którym sama sobie nie radzi. Może Pani skorzystać z pomocy psychologicznej, porozmawiać z wychowawczynią dziecka, ale ostateczna decyzja należy do Pani. Być może dziecko się przekona do przedszkola, bo się zaprzyjaźni z koleżanką albo polubi którąś z opiekunek. Ale może być tak, że w tym roku jeszcze nie zaakceptuje tej sytuacji.
Pozdrawiam