Wymioty i zaburzenia odżywiania

Mam pytanie odnosnie wymiotow zawsze bylam nie jadkiem od kad siegam pamiecia i to takim naprawde nie jadkiem (nie chodzi tu o ilosc lecz o rodzaj jedzenia ) czasem wymiotowalam na sama mysl o jedzeniu czegos czego nie lubie a 9msc temu urodzilam dziecko i zaczal sie horror na sama mysl zapach widok jedzenia ktorego nie lubie a czasem nawet lubie lecz cos mi nie podejdzie ksztalt zapach sam widok wymiotuje az do żółci a to zdarza się pare razy w tyg. Co ja mam z tym zrobic bo mnie to meczy a

Witam serdecznie.
Cierpi Pani na bulimię,która rózni się od anoreksji wyłacznie "techniką"utrzymania niskiej wagi.Jak widać,doszła Pani już do dużej perfekcji wyobrażeniowej,skoro nie mając atutów do odmowy konkretnego posiłku,potrafi sobie Pani "wyprodukować"w głowie ten,który spowoduje wymioty.
Otóż:
Nie udaje się,niestety spowodować zmiany zachowań u młodych kobiet,czerpiących wzory atrakcyjności z kolorowyc czasopism.

Jest natomiast POWAŻNE ZAGROŻENIE DZIECKA!
I to zarówno poprzez mimowolne przekazywanie mu własnego niepokoju/zdrowie psychiczne/,jak i ryzykowanie niedożywienia,także przez utratę pokarmu w piersi/zdrowie fizyczne/.Jest to więc okres,gdzie opanowanie obecnego patologicznego nawyku jest bardzo ważne i w dodatku owocne w skutkach,ponieważ kobieta karmiąca nie tyje,a w dodatku ilośc i jakość jedzenia wyznacza poziom rozwoju maleństwa.W razie potrzeby proszę zasięgnąc pomocy psychoterapeuty,jak również specjalisty od laktacji.

Witam,

Gorąco zachęcam do konsultacji z psychologiem/psychoterapeutą, a także lekarzem specjalistą psychiatrą i poważne rozważenie podjęcia psychoterapii. Pisze Pani, że problem jest poważny i od dawna, zatem zachęcam, by Pani nie zwlekała.
Pomoc refundowaną przez NFZ uzyska Pani między innymi w Poradniach Zdrowia Psychicznego czy Poradniach Leczenia Nerwic, odpłatną w gabinetach prywatnych wyżej wymienionych specjalistów.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ, który przeprowadzi podstawowe badania i jeżeli będzie takie wskazanie to skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.