Wymioty oraz ból gardła i szyi nad mostkiem- co to możę być?

Dzień dobry. 3 dni temu doszło u mnie do wymiotów. Od 2 dni występuje u mnie niezbyt przyjemny ból gardła i przełyku (nawet jak kaszle). Dodatkowo odczuwam ból po dotknieciu szyji nad mostkiem i wyżej. Czy to normalne? Jak sobie z tym radzić?

Szanowna Pani, ból może być następstwem wymiotów w wyniku podrażnienia śluzówki przełyku oraz gardła. Jeśli nie minie w ciągu najbliższych dni to proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.