Wymioty po antybiotyku i Nurofenie a dalsze stosowanie antybiotyku

Mój syn 2,5 lat dostal wczoraj antybiotyk na zapalenie ucha. Pokazywal że to wlasnie ucho jest przyczyną płaczu. Wczoraj zwymiotował antybiotyk a dziś czuje się juz bez porownania lepiej. Nie skarzy sie na ucho, nadal nie ma goraczki (wczoraj tez nie miał). Mimo tego podalismy antybiotyk o godz. 10 rano. Przez caly dzien nic juz go nie bolalo a nurofenu tez nie podajemy. Podalismy wczoraj ale razem z antybiotykiem zwrocil nurofen. Nie wiemy co robic dziś. Czy podawac antybiotyk?

Milena Lubowicz

Proszę podawać dziecku antybiotyk nadal. Skoro nie gorączkuje to nie ma sensu podawać nurofenu.
Pozdrawiam