Wymioty po posiłkach i utrata wagi u nastolatki

Witam serdecznie mamy wielki problem z nastolatką dziewczyna nie je prawie ze nic chudnie a jak coś zje to z wymiotuje chodzimy z nią po lekarzach i nikt nie potrafi nam pomóc każdy kieruje nas gdzie indziej i tam jedziemy i dalej nas wysyłają gdzie indziej nikt nie udzieli konkretnej pomocy żaden szpital nie chce jej na odział zabrać co mamy dalej robić proszę o pomoc

Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz

Czy wyniki badań podstawowych i usg jamy brzusznej są w normie ? Objawowo wygląda to na zaburzenia odżywiania (chyba, że jest inne podłoże ). Więc konieczna jest współpraca: internista, psychoterapeuta: i tu terapia rodzinna, indywidualna adolescentki czasem też psychiatra. Można ambulatoryjne pod warunkiem, że uda się utrzymać wagę, że nie będzie znacząco spadała (tu bierze się pod uwagę parametry BMI) i rodzina i pacjent będą współpracowali w psychoterapii. Im szybciej podejmie się formy pomocy tym lepsze rokowania. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, proszę udać się w pierwszej kolejności do psychologa zajmującego się zaburzeniami odżywiania w celu postawienia pełnej diagnozy. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeżeli nastolatka jest osobą niepełnoletnią to proszę znaleźć ośrodek/psychoterapeutę, który prowadzi również psychoterapię rodzinną (systemową). Po konsultacji określi możliwe formy leczenia (terapia rodzinna, indywidualna, być może farmakoterapia).
Natomiast, jeśli jest osobą pełnoletnią - to pozostaje Państwu namówić ją na podjęcie leczenia w formie ambulatoryjnej (PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie).