Wymioty po przebudzeniu u 4-letniej córki

Witam mam problem z moja 4 letnia coreczka od 3 dni jak sie budzi wymiotuje tylko rano skarzy sie na brzuszek mowi ze jest jej goraco w brzuszku choc juz duzo wczesniej skarzyla sie ze jej goraco w brzuszku ale trwlo to nie dlugo i przechodzilo i pojawialo a teraz sie nasililo i te poranne wymioty i jest bardzo blada nie wiem co mam robi mieszkam w Angli a tu lekarz kazal dawc paracetamol norma w tym kraju prosze o jakas odpowiedz a w moczu ma bardzo duza gestosc i keton robilam ten test dzis.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Duży ciężar właściwy moczu oraz obecność ketonów może świadczyć o odwodnieniu i głodzeniu. Proszę pamiętać o odpowiednim nawadnianiu dziecka, najlepiej specjalnymi preparatami dostępnymi a aptece. Najczęstszą przyczyną takich objawów są infekcje wirusowe. Jeśli stan będzie się utrzymywał przez kolejne dni, należy ponownie skonsultować się z pediatrą.