Wymioty po przyjeciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zapłodnienia

Witam, Odbyłam stosunek w sobotę o godzinie 20. O godzinie 21 wzięłam 6 tabletkę z 21. O godzinie 00.00-1.00 zwymiotowałam tabletkę. W niedziele o godzinie 9-10 wzięłam niedzielną tabletkę, a następną dopiero w poniedziałek o stałej godzinie (21.00). Czy mogło dość do zapłodnienia? Od razu piszę, że potem nie odbyłam już żadnego stosunku.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletka wchłania się do 4h po przyjęciu, wiec nie ma powodów do obaw.