Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Yaz

Witam, jestem w trzecim tygodniu stosowania tabletek yaz. Dzis zgodnie z planem przyjęłam tabletkę o tej samej porze co zawsze lecz po 30 min zwymiotowałam. Ulotka nie mówi mi jasno co mam robić w tej sytuacji. Nie mam dodatkowego blistra. Czy mam zażyć następna tabletkę czy przerwać już teraz i przejść do tabletek białych ?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W takiej sytuacji warto zażyć kolejną tabletkę tego samego dnia. Tym samym cały cykl skróci się o jeden dzień.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy