Wymioty po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Yaz

Witam, jestem w trzecim tygodniu stosowania tabletek yaz. Dzis zgodnie z planem przyjęłam tabletkę o tej samej porze co zawsze lecz po 30 min zwymiotowałam. Ulotka nie mówi mi jasno co mam robić w tej sytuacji. Nie mam dodatkowego blistra. Czy mam zażyć następna tabletkę czy przerwać już teraz i przejść do tabletek białych ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji warto zażyć kolejną tabletkę tego samego dnia. Tym samym cały cykl skróci się o jeden dzień.